Световна купа младежи Сосньовец отборно

Младежите ни шести на сабя за Световната купа в Сосньовец

Българският отбор завърши на шесто място в турнира на сабя за младежи в Сосньовец (Полша), валиден за Световната купа. След като вчера Тодор Стойчев спечели първото място в индивидуалната надпревара, днес Виктор Филев, Христо Христов, Тодор Стойчев и Георги Златаров се класираха шести от 17 тима. На пътеките в полския град излязоха фехтовачи от 17 държави, а след българите останаха силни отбори като този на САЩ, Унгария, Великобритания и Германия.

В първата си среща сабльорите ни победиха Унгария с 45:36 и си гарантираха място сред най-добрите 8. Във втория двубой Филев, Христов, Стойчев и Златаров отстъпиха пред отбора на Египет с 31:45. В срещата за разпределение на местата от 5 до 8 българите се наложиха над Украйна с 45:37 и отстъпиха пред Франция с 42:45. Така в крайното класиране нашите фехтовачи завършиха на шесто място.

При девойките Калина Атанасова, Ана Михайлова, Кристина Миланова и Емма Нейкова завършиха на осмо място. В първия си двубой те победиха Испания с 45:31, а след това отстъпиха пред Италия с 33:45. В срещата за разпределение на местата от 5 до 8 сабльорките ни загубиха от Германия с 43:45 и от Румъния с 35:45, което ги нареди на 8 място в крайното класиране.