купа Младост купа България сабя

Ясни са шампионите на сабя за купа „Младост“ до 11 и до 13 години

Вчера и днес в София се проведе турнирът на сабя за купа „Младост“ във възрастови групи до 11 и до 13 години. Надпреварата във фехтовален център „Младост“ беше II кръг от купа „България“ и събра повече от 80 момчета и момичета от цялата страна.

При момчетата до 11 години медалите обраха фехтовачите от клуб „Младост“: шампион стана Борис Шутов, сребърния медал спечели Борис Гавраилов, а третото място си разделиха Калоян Боев и Симеон Богданов.

При момичетата до 11 години златния медал извоюва Марина Василева от Тамплиер, на второ място се класира Димана Удрева от Младост, бронзовите медали спечелиха Дариа Антова от Младост и София Делчева от Младост.

Във възрастова група до 13 години при момчетата шампион стана Никола Иванов от Младост, на второ място завърши Ивайло Андонов от Олимпик, а трети са Борис Гавраилов от Младост и Борис Шутов от Младост.

При момичетата до 13 години златния медал спечели Ралица Гаджева от Младост, втора се класира Теодора Янкова от Пловдив БГ, а бронзовите медали си разделиха Теодора Тодорова от Пловдив БГ и Екатерина Чаушева от Корсар.