държавно първенство по фехтовка

12 комплекта медали раздадоха в третия ден от държавното първенство по фехтовка

12 комплекта медали бяха разпределени в третия ден от държавното първенство по фехтовка. В Шумен станаха ясни шампионите на рапира във възрастови групи до 15 години индивидуално и до 11 години индивидуално. В Приморско бяха раздадени отличията на шпага мъже и жени отборно до 13 години, и мъже и жени до 17 години индивидуално. Излъчени бяха и шампионите на сабя мъже и жени до 13 години индивидуално, и мъже и жени до 15 години отборно.

При мъжете до 11 години на рапира шампион стана Ивайло Андонов от Олимпик, на второ място завърши Георги Трухчев от Тракия, а третото място си поделиха Алекс Бошев от Тракия и Калоян Вълканов от Тракия.

При жените до 11 години златния медал спечели Силвия Дакова от Тракия, втора се класира Ваяна Делчева от Шумен 1951, а бронза взеха Емилия Маринова от Борс и Лилия Николова от Варна.

При мъжете до 15 години първи се класира Данаил Полишев от Тракия. Втори завърши Велислав Великов от Волов, а третото място заеха Теодор Тодоров от Волов и Ивелин Христов от Волов.

При жените до 15 години шампионка е Виктория Пастърмаджиева от Тракия, втора е Евангелина Велчева от Ескалибур, а трети са Дея Велева от Шумен 1951 и Габриела Топалова от Олимпик.

В отборната надпревара на шпага при мъжете до 13 години златния медал спечели тимът на София в състав Ясен Даков, Йосиф Ерменков и Матей Йорданов. На второ място се класира тимът на Черно море 69 (Максим Михайлов, Никола Стаменов, Валентин Табаков), а бронза извоюва Пентатлон (Никола Георгиев, Габриел Петров, Борис Серев).

При жените до 13 години отборно шампионки са състезателките на Черно море 69 Карина Бинева, Моника Недева, Анжелика Миндова и Владислава Савченко. Сребърните медали извоюваха шпажистките на Пентатлон Елена Денина, Ива Кантарджиева и Радостина Куртакова, а бронза взеха фехтовачките на Левски Йоана Гаврилова, Алекса Делчева и Ема Роева.

В надпреварата на шпага за мъже до 17 години индивидуално шампион стана Рахим Рашайда от НСА. Втори се класира Алекс Костадинов от Черно море 69, а трети са Александър Костадинов и Калоян Костадинов от Черно море 69.

При жените до 17 години индивидуално златния медал спечели Михаела Стефанова от Пентатлон. На второ място завърши Виктория Велиславова от София, а бронза си поделиха Неда Донска от София и Рая Ягова от НСА.

В турнира на сабя за мъже до 13 години индивидуално победител е Никола Мейцов от Свечников. Сребърния медал спечели Константин Атанасов от Младост, а на трето място завършиха Веселин Вълев от Корсар и Здравко Попилиев от ЦСКА.

При жените до 13 години индивидуално шампионка е Ралица Гаджева от Младост, втора е Преслава Алекова от Русе, а на трето място са Николета Добрева от Железник и Диана Нейчева от Младост.

В отборната надпревара на сабя за мъже до 15 години златния медал спечели тимът на Свечников в състав Симеон Далеков, Радослав Воденов, Станимир Пелов и Никола Мейцов. На второ място са сабльорите от Корсар Веселин Вълев, Иван Колев, Никола Миланов и Димитър Тончев, а трети са фехтовачите на Пловдив БГ Николай-Томас Георгиев, Ангел Дочев и Петър Попов.

При жените до 15 години отборно шампионки са състезателките на Свечников Ая Аройо, Моника Николова и Натали Мишинева. На второ място е вторият отбор на Младост (Ралица Гаджева, Елиа Бърдарова и Диана Нейчева), а трети е първият тим на Младост (Виктория Витлеемова, Мия Лицова и Мария Тодорова).