държавно първенство

Завърши четвъртият ден от Държавното първенство по фехтовка

Четвъртият ден от Държавното първенство по фехтовка завърши с разпределението на 13 комплекта медали. На сабя бяха излъчени шампионите при мъжете и жените до 13 години отборно и при кадетите и кадетките. На шпага бяха определени медалистите при младежите и девойките и при кадетките отборно. На рапира станаха ясни шампионите при мъжете и жените до 13 години отборно, при мъжете и жените до 15 години отборно и при мъжете и жените до 13 години индивидуално.

В турнира на сабя, при мъжете до 13 години отборно, шампионската титла извоюва тимът на Младост в състав Константин Атанасов, Никола Иванов, Тодор Стефанов и Борис Шутов. На второ място завърши Тамплиер (Алекс Бонев, Никита Бонев, Тома Бонев, Борис Иванов), а на трето – Корсар (Веселин Вълев, Антонио Маноилов, Ивален Попов, Борис Чапкънов).

При жените до 13 години отборно златния медал спечели Младост, представен от Ралица Гаджева, Десислава Генкова, Назлъ Ехлиман и Диана Нейчева. Сребърния медал взе Пловдив БГ (Мина Георгиева, Теодора Тодорова, Теодора Янкова, Инес Шопова), а бронза отиде у Маркели (Габриела Георгиева, Доротея Апостолова, Мелек Кадиш, Мелек Мехмет).

При кадетите на сабя държавен шампион стана Симеон Далеков от Свечников, на второ място се класира Никола Господинов от Младост, а третото място си поделиха Димитър Лазов от Свечников и Станимир Пелов от Свечников.

При девойките на сабя златото извоюва Вероника Василева от Олимпик. На второ място се класира Емма Нейкова от Свечников, а на трето място са Калина Атанасова от Свечников и Сияна Епитропова от Пловдив БГ.

В надпреварата на шпага индивидуално младежите на Черно море 69 заеха първите пет места в класирането. Шампион е Радослав Стойчев, втори е Алекс Костадинов, а трети са Румен Кишев и Михаил Михайлов.

При девойките златния медал спечели Михаел Стефанова от Пентатлон, среброто взе Виктория Велиславова от София, а бронза си разделиха Йоанна Ерменкова от София и Радина Кирова от Черно море 69.

В отборната надпревара при кадетките шампионки станаха шпажистките на Пентатлон Елена Денина, Кристина Денина, Михаела Стефанова и Цветелина Тодорова. На второ място са фехтовачките на София Виктория Велиславова, Боряна Митова и Александра Сучкова, а трети са състезателките на НСА Матея Петкова, Рая Ягова и Еница Рачева.

В турнира на рапира, при мъжете до 13 години отборно златния медал спечели Тракия в състав Атанас Гюров, Димитър Панайотов, Диян Николов и Данаил Полишев. На второ място завършиха фехтовачите на Волов 1 Велислав Великов, Кристиян Велков, Теодор Тодоров и Ивелин Христов, а трети са състезателите от втория тим на Волов Росен Великов, Венелин Николов и Мартин Терзиев.

При жените до 13 години отборно златния медал спечели тимът на Волов в състав Христина Герчева, Ана-Мария Танева, Емма Тодорова и Патрисия Чепишева. Сребърния медал взеха фехтовачките на Ескалибур Евангелина Велчева, Ангела Арнаудова, Елеонора Тодорова и София Тодорова, а бронза отиде в Шумен 1951 (Дея Велева, Мая Александрова, Сесил Заид).

В отборната надпревара за мъже до 15 години първи завърши тимът на Тракия (Атанас Гюров, Димитър Панайотов, Диян Николов, Данаил Полишев), втори са състезателите на Волов 1 Велислав Великов, Кристиян Великов, Теодор Тодоров и Ивелин Христов, а трети са рапиристите на втория тим на Волов Росен Великов, Венелин Николов и Мартин Терзиев.

При жените до 15 години отборно шампионската титла спечели тимът на Волов (Христина Герчева, Ана-Мария Танева, Емма Тодорова и Патрисия Чепишева), сребърния медал взе Ескалибур (Евангелина Велчева, Ангела Арнаудова, Елеонора Тодорова, София Тодорова), а бронза е за Шумен 1951 (Дея Велева, Мая Александрова, Сесил Заид).

При мъжете до 13 години индивидуално златния медал спечели Росен Великов от Волов, среброто взе Ивайло Андонов от Олимпик, а бронза си разделиха Венелин Николов от Волов и Петър Терзи от Ахил.

При жените до 13 години индивидуално шампионка стана Габриела Топалова от Олимпик, втора е Силвия Дакова от Тракия, а третото място си разделиха Ваяна Делчева от Шумен 1951 и Лилия Николова от Варна.