държавно първенство по фехтовка

Ясни са шампионите от третия ден на държавното първенство по фехтовка

Днес в столичната зала „Академик“ станаха ясни шампионите от третия ден от държавното първенство по фехтовка. В турнира на шпага индивидуално при мъжете до 17 години участваха 44 състезатели от 11 клуба. Златния медал спечели Александър Костадинов от Черно море Варна, на второ място се класира Петър Кишев от Черно море Варна, а бронза си поделиха Теодор Петров от Пентатлон и Стоян Ангелов от Пентатлон.

При жените до 17 години в конкуренцията на 32 шпажистки от 10 клуба шампионка стана Виктория Чешмеджиева от НСА. Втора завърши Моника Недева от Черно море Варна, а на трето място са Еница Рачева от НСА и Теодора Маринова от Пазарджик.

В отборната надпревара на мъжете до 13 години се включиха 10 тима от 7 клуба. Първото място извоюваха представителите на Черно море Варна Георги Игоревич, Павел Колев, Максим Михайлов, на второ място се класира Академик (Кристиан Иванов, Денислав Здравков, Константин Куртев, Васил Вълчевски), трети са фехтовачите на Роял Глори Валери Трипуноски, Боян Желязков, Антон Антов и Дамян Йорданов.

При жените до 13 години на пътеките излязоха 8 отбора от 5 клуба, а шампионки станаха състезателките на Пентатлон Никол Петрова, Елена Никол Иванова и Радостина Куртакова. Среброто спечели вторият отбор на Пентатлон (Мила Мария Коева, Виктория Кузева и  Лора Видева), а бронза взе София (Лора Сучкова, Карина Радева, Филипа Чолакова и Лилия Недкова).

В турнира на сабя, при мъжете до 13 години се включиха 38 фехтовачи от 14 клуба. Шампион стана Явор Явор Прокопов от Ахил, среброто спечели Борис Шутов от Ахил, а бронза си поделиха Здравко Попилиев от ЦСКА и        Борис Илиев от Преторианец.

При жените до 13 години в конкуренцията на 40 сабльорки от 10 клуба първа се класира Екатерина Чаушева от Корсар, втора е Дора Христова от Младост, а трети са Мария Манчев от Корсар и София Цонева от Ахил.

В отборната надпревара на мъжете до 15 години участваха 10 тима от 7 клуба. Шампиони станаха представителите на Младост Никола Иванов, Деян Господинов, Максим Радев и Константин Атанасов. Втори завършиха сабльорите на Тамплиер Никита Бонев, Преслав Андреев и Тодор Стефанов, а трети са състезателите на Корсар Пламен Христов, Ивален Попов, Борис Чапкънов и Веселин Вълев.

При жените до 15 години се включиха 9 отбора от 7 клуба. Златните медали спечели Младост (Михаела Генова, Марина Апостолова, Дора Христова и Ралица Гаджева), среброто взе Маркели (Доротея Апостолова, Василена Христова, Екатерина Чаушева и Габриела Георгиева), а бронзът е за Пловдив БГ (Стилияна Караиванова, Мина Георгиева, Инес Шопова и Теодора Янкова).

В турнира на рапира при мъжете до 11 години участваха 9 фехтовачи от 4 клуба. Златния медал спечели Иван Петров от Шумен 1951, втори завърши Флориан Гури от Ескалибур, а бронзовите медали си поделиха Павел Марианов от Шумен 1951 и Камен Господинов от Шумен 1951.

При жените до 11 години в конкуренцията на 8 рапиристки от 5 клуба шампионка стана Савина Петров от Шумен 1951. На второ място се класира Александра Бъчварова от Шумен 1951, трети са Ния Чалъкова от Пловдив БГ и Мелис Исмаилова от Волов.

При мъжете до 15 години на пътеките излязоха 13 рапиристи от 5 клуба. Златото извоюва Росен Великов от Волов, среброто спечели Езра Гитберг от Шумен 1951, а бронзовите медали си поделиха Николай Бакалов от Олимпик и Мартин Велев от Шумен 1951.

При жените до 15 години в конкуренцията на 32 състезателки от 8 клуба шампионка стана Ваяна Делчева от Шумен 1951, втора завърши Николета Николова от Волов, а трети са Силвия Дакова от Пловдив БГ и Габриела Топалова от Олимпик.