отборен турнир Рицарско сърце

Завърши първият ден от отборния турнир на сабя и рапира „Рицарско сърце“

Вчера в София завърши първият ден от отборния турнир на сабя и рапира „Рицарско сърце“, организиран от спортен клуб по фехтовка Авитохол в партньорство с Българска федерация по фехтовка по програмата на Министерство на младежта и спорта „Децата и спортният клуб“ за 2024 г. Домакин на двудневната надпреварата е многофункционалната зала на НСА „Васил Левски“ в София, а Viasport.bg е медиен партньор.

При момчета до 13 години шампиони на сабя станаха представителите на Тамплиер Атанас Кадийски, Матей Матеев и Красимир Тодоров. На второ място се класираха фехтовачите на Ахил Борис Гавраилов, Симеон Милев, Явор Прокопов и Любомир Свраков. Бронзовите медали спечели Корсар – Самир Абдула, Петър Иванов, Максим Маринов и Ивален Попов.

При момичетата до 13 години златните медали извоюваха сабльорките на третия тим на Корсар Диана Ангелова, Мария Манчева и Екатерина Чаушева. На второ място е Ахил (София Делчева, Дария Антова, Богдана Петрова и София Цонева), а трети са състезателките на Тамплиер (Марина Василева, Елиа Александрова и Милана Монева).

При момчетата до 13 години на рапира първи е отборът на Олимпик (Виктор Александров, Ивайло Андонов и Кристиян Татарски). На второ място се класира Рицари (Борис Драгиев, Димитър Каменов и Лъчезар Маргаритов), а бронза спечели Ескалибур (Стефан Беров, Иван Драгиев и Михаил Иванов).

При момичета до 13 години шампионки са рапиристките на Пловдив БГ (Силвия Дакова, Боряна Маргаритова, Таня Сиракова). Сребърните медали спечелиха представителките на Волов Мелис Исмаилова, Калина Сотирова и Ина Томова, а трети е първият отбор на Ескалибур (Мина Евстатиева, Габриела Димова, Симона Лазарова и София Стефанова).

Днес ще се проведе състезанието на рапира и сабя при 15-годишните. Всички класирания и резултати можете да видите на https://engarde-service.com/tournament/zheleznik/rs.