държавно първенство по фехтовка

Започна държавното първенство по фехтовка

Вчера в столичната зала „Академик“ започна държавното първенство по фехтовка. Първи на пътеките излязоха състезателите на шпага във възрастови групи до 11 и до 15 години.

При мъжете до 15 години в надпреварата се включиха 42 състезатели от 12 клуба. Шампион стана Матей Йорданов от София, втори се класира       Християн Василев от Пентатлон, а третото място си поделиха Даниел Куртаков от Пентатлон и Габриел Петров от Пентатлон.

При жените до 15 години на пътеките излязоха 38 шпажистки от 10 клуба. Златния медал спечели Моника Недева от Черно море Варна, среброто извоюва Владислава Савченко от Черно море Варна, а на трето място се класираха Радостина Куртакова от Пентатлон и Ива Стоянова от Черно море Варна.

При момчетата до 11 години, в конкуренцията на 22 състезатели от 10 клуба, шампион стана Виктор Желев от Левския. Сребърния медал взе Никола Колев от Роял Глори, а бронза спечелиха Александър Антов от Роял Глори и Валери Трипоноски от Роял Глори.

При момичетата до 11 години в турнира се включиха 9 състезателки от 7 клуба. Първото място спечели Масал Исаоглу от Варна, втора се класира Мира Русева от София, а третото място си поделиха Михаела Владимирова от Академик и Бориса Кръстева от Академик.

Днес държавното първенство по фехтовка продължи с турнирите на сабя за мъже и жени до 15 и до 11 години индивидуално, както и с боевете на шпага мъже и жени до 15 години отборно, мъже и жени до 13 години индивидуално.

В надпреварата на сабя мъже до 15 години участваха 39 състезатели от 10 клуба. Шампион стана Никола Меицов от Свечников, среброто грабна Константин Атанасов от Младост, а бронза си поделиха Тодор Стефанов от Тамплиер и Веселин Вълев от Корсар.

На сабя жени до 15 години участваха 36 състезателки от 9 клуба, като златния медал извоюва Ралица Гаджева от Младост, втора се класира Габриела Георгиева от Корсар, а третото място си поделиха Теодора Янкова от Пловдив БГ и Дора Христова от Младост.

При момчетата до 11 години на пътеките излязоха 23 сабльори от 9 клуба. Шампион стана Михаил Атанасов от Младост, сребърния медал спечели Мартин Начев от Младост, а трети завършиха Дамян Мйежвински от Пловдив БГ и Рони Биндал от Русе.

При момичетата до 11 години в турнира се включиха 20 сабльорки от 7 клуба. На първо място се класира Милана Монева от Тамплиер, втора е Лора Ганева от Корсар, а на трето място са Марая Момчилова от Маркели и Сияна Димитрова от Русе.

В турнира на шпага за мъже до 13 години участваха 39 състезатели от 8 клуба. Шампион стана Максим Михайлов от Черно море Варна, втори е Симеон Серев от Пентатлон, а на трето място завършиха Борис Добрев от София и Павел Колев от Черно море Варна.

При жените до 13 години участваха 37 шпажистки от 10 клуба, а златото спечели Радостина Куртакова от Пентатлон. Сребърния медал взе Лилия Недкова от София, а трети се класираха Никол Петрова от Пентатлон и Елена Никол Иванова от Пентатлон.

В отборната надпревара на шпага за мъже до 15 години се включиха 8 отбора от 6 клуба. Златния медал спечели Черно море Варна (Максим Михайлов, Мартин Русев, Валентин Табаков, Павел Колев), среброто взе София (Димитър Аргиров, Ясен Даков, Иван Илиев, Матей Йорданов), а бронза е за Пентатлон (Габриел Петров, Даниел Куртаков, Християн Василев).

В състезанието на шпага отборно за жени до 15 години се включиха 9 отбора от 5 клуба. Шампионки станаха фехтовачките на Черно море Варна (Анжелика Миндова, Ива Стоянова, Владислава Савченко, Моника Недева), сребърните медали спечели Пентатлон (Ваня Янева, Елена Денина, Радостина Куртакова), а бронза отиде за втория тим на Пентатлон (Елена Никол Иванова, Никол Петрова, Мила Мария Коева).