международен турнир шпага Сърбия фехтовален клуб Несебър

Първи медали за най-младите фехтовачи от клуб Несебър

Най-младите състезатели на шпага от фехтовален клуб Несебър спечелиха първите си медали в международен турнир. На 4 февруари Йоанна Котова, Вая Емилова и Александър Юсмен, възпитаници на фехтовална академия „Васил Етрополски“, показаха уменията си в град Уб (Сърбия) в състезанието Milos Obilic.

В надпреварата, валидна за Европейската купа за деца до 14 години, Йоанна Котова се класира на на 9 място . Във възрастовата група до 12 години Йоанна спечели бронзовия медал, като загуби драматично боя за влизане във финала с 9 на 10 туша от представителката на домакините. В същата група Вая Емилова се класира на девето място в първото си международно състезание.

При най-малките състезатели до 10 години Вая Емилова и Александър Юсмен (на 6 години), след много добра игра, спечелиха бронзовите медали при момчетата и момичетата.