държавно първенство по фехтовка

Приключи шестият ден от държавното първенство по фехтовка

Днес в столичната зала „Академик“ приключи шестият ден от държавното първенство по фехтовка, в който бяха излъчени шампионите в отборните надпревари на сабя младежи и девойки и на рапира кадети и кадетки.

В състезанието на сабя отборно младежи шампиони станаха фехтовачите от първия отбор на Свечников Александър Генков, Станимир Пелов, Калоян Пешев и Виктор Филев. На второ място се класира вторият тим на Свечников в състав Симеон Далеков, Кристиян Алексиев, Радослав Воденов и Никола Меицов. Бронзовите медали спечелиха сабльорите от Младост Даниел Александров, Никола Господинов и Михаил Стайков.

В надпреварата на сабя девойки отборно златните медали спечели първият тим на Свечников (Калина Атанасова, Карина Карачорова, София-Александра Медарска, Кристина Миланова), на второ място завърши Пловдив БГ (Мариела Георгиева, Мина Георгиева, Сияна Епитропова), а на трето място е вторият отбор на Свечников (Ая Аройо, Василена Кръстева, Моника Николова, Натали Мишинева).

В надпреварата на рапира кадети отборно златото спечели Пловдив БГ (Атанас Гюров, Димитър Панайотов, Данаил Полишев), на второ място е Волов (Велислав Великов, Росен Великов, Мартин Терзиев, Теодор Тодоров), а на трето място завърши отборът на Шумен 1951 (Мартин Велев, Иван Великов, Езра Гитберг, Георги Младенов).

В отборното състезание на кадетките шампион е тимът на Шумен 1951 (Дея Велева, Ваяна Делчева, Мая Александрова), на второ място е Волов (Николета Николова, Емма Тодорова, Адриана Русева, Патрисия Чепишева), а на трето – вторият тим на Шумен 1951 (Женя Давидова, Лилия Николова, Йоана Николова).