държавно първенство по фехтовка

Приключи ден 5 от държавното първенство по фехтовка

Днес в зала „Академик“ се проведоха боевете от петия ден на държавното първенство по фехтовка.

В турнира на рапира при кадетите шампион стана Данаил Полишев от Пловдив БГ, на второ място се класира Димитър Панайотов от Пловдив БГ, а третото място си поделиха Георги Младенов от Шумен 1951 и Александър Татарски от Олимпик.

При кадетките златния медал извоюва Виктория Пастърмаджиева от Пловдив БГ, среброто взе Евангелина Велчева от Ескалибур, на трето място са Габриела Топалова от Олимпик и Ваяна Делчева от Шумен 1951.

При мъжете до 13 години отборно шампиони са рапиристите на Тракия, на второ място е Шумен 1951, а на трето – Олимпик.

В надпреварата на сабя при младежите златния медал спечели Виктор Филев от Свечников, среброто взе Станимир Пелов от Свечников, на трето място завършиха Никола Господинов от Младост и Калоян Пешев от Свечников.

При девойките на сабя шампионка е Калина Атанасова от Свечников, втора е Мариела Георгиева от Пловдив БГ, а третото място си поделиха Сияна Епитропова от Пловдив БГ и Николета Добрева от Железник.

В състезанието на шпага, в отборната надпревара на младежите златните медали спечелиха фехтовачите на Черно море Варна Алекс Костадинов, Александър Костадинов, Виктор Тодоров и Мартин Христов. Среброто отиде у Пентатлон (Стоян Ангелов, Калоян Костадинов, Теодор Петров, Кристян Франгов), а бронзът е за София (Явор Денчев, Калоян Йорданов, Юлий Цанев, Филип Юсмен).

При девойки отборно на първо място е София (Виктория Велиславова, Йоанна Ерменкова, Биляна Каратотева, Александра Сучкова), на второ място е Пентатлон (Елена Денина, Кристина Денина, Михаела Стефанова, Цветелина Тодорова), а на трето – НСА (Рая Ягова, Еница Рачева, Виктория Чешмеджиева).