Вероника Василева Световна купа девойки Тбилиси

Вероника Василева е втора на СК сабя за девойки в Тбилиси

Вероника Василева, състезателка на фехтовален клуб „Свечников“, се класира на второ място на сабя девойки в Тбилиси (Грузия). Турнирът е валиден за Световната купа при девойките, а на пътеките в борба за медалите излязоха 23 фехтовачки от шест държави.

Василева стартира силно в групите, като записа пет победи от пет срещи и влезе в елиминациите под N1. В първия си двубой, за място сред най-добрите 8, сабльорката ни победи Анастасия Цанава от Грузия с 15:6. В срещата за място на полуфиналите Василева надделя над състезаващата се под неутрален флаг Екатерина Миронова с 15:6. В двубоя за влизане във финала фехтовачката ни победи състезаващата се под неутрален флаг Евелина Попова с 15:9. В срещата за първото място Василева отстъпи пред Александра Куваева от Грузия с 13:15 и спечели сребърния медал.