Световно първенство по фехтовка 2023 сабя мъже отборно

Българският отбор на сабя мъже завърши 30-и на световното в Италия

Българският отбор на сабя мъже в състав Тодор Стойчев, Виктор Филев, Димитър Райкин и Иван Мандов завърши на 30 място в отборната надпревара на световното първенство по фехтовка в Милано (Италия). В турнира участваха 34 тима, а младите ни сабльори изтеглиха тежък жребий за първа среща с отбора на домакините, който е N3 в световната ранглиста, четирикратен олимпийски шампион и носител на сребърните медали от олимпийските игри в Токио през 2021. Стойчев, Филев, Райкин и Мандов се бориха достойно, на моменти бяха равностойни, но накрая отстъпиха пред силните съперници с 26:45 и завършиха състезанието на 30 място.

Утре световното първенство по фехтовка продължава с предварителния кръг от отборната надпревара на сабя жени. Йоана Илиева, Олга Храмова, Емма Нейкова и Калина Атанасова излизат на пътеките в Милано с амбиции за призови места.