Европейско първенство за младежи и девойки

България се класира 11-а на сабя младежи отборно на Европейското първенство по фехтовка

България зае 11 място в турнира на сабя младежи отборно в последния ден от Европейското първенство по фехтовка за младежи и девойки в Неапол. В състезанието участваха 17 тима, като златните медали спечелиха сабльорите от Румъния.

Виктор Филев, Николай-Томас Георгиев, Никола Господинов и Михаил Хаджилазов излязоха в първата си среща от елиминациите, валидна за място сред най-добрите 8, срещу Великобритания и отстъпиха с 43:45. В двубоите за разпределение на местата от 9 до 16 сабльорите ни победиха Гърция с 45:37, отстъпиха пред Азербайджан с 41:45 и записаха още една победа: над Полша с 45:43, с което заеха 11 място в крайното класиране.

В турнира на шпага девойки Боряна Митова, Михаела Стефанова, Виктория Велиславова и Рая Ягова завършиха на 15 място. В първата си среща, за място сред най-добрите 8, шпажистките ни отстъпиха пред Турция с 40:45. В борбата за разпределение на местата от 9 до 16 българките загубиха от Испания с 36:45, след това отстъпиха пред Италия с 25:45, а в двубоя за 15-16 място победиха Азербайджан с 45:28.