държавно първенство за момчета и момичета до 11 и до 13 години

Най-малките състезатели на ФА „Васил Етрополски“ доминираха на държавното първенство в Пловдив

Най-малките състезатели на Фехтовална академия „Васил Етрополски“ доминираха на държавното първенство на сабя за момчета и момичета до 11 и до 13 години, което се проведе през уикенда в Пловдив. Сабльорите ни спечелиха 3 шампионски титли, два сребърни медала и пет бронзови отличия. Още четири деца и един отбор влязоха във финалните осмици и бяха на крачка от медалите при сериозна конкуренция и отлични технически умения, показани от съперниците.

В държавното първенство в Пловдив се включиха повече от 80 състезатели от София, Пловдив, Несебър, Русе, Поморие, Бургас, Свети Влас, Карнобат, Стара Загора и Варна. Фехтовална академия „Васил Етрополски“ беше представена от девет клуба – Свечников, Тамплиер, Корсар, Маркели, Железник, Несебър, Ангард, Виа Понтика и Диневи.

При момичетата до 13 години индивидуална шампионка стана Натали Мишинева от Свечников, а на второ място се класира Габриела Георгиева от Маркели. При момчетата до 13 индивидуално години Виктор Китенов и Иван Колев от Корсар спечелиха бронзови медали.

В отборната надпревара във възрастова група до 13 години при момчетата на първо място се класираха фехтовачите на Корсар, а при момичетата сабльорките на Свечников спечелиха бронзови медали.

При момчетата до 11 години златния медал извоюва Веселин Вълев от Корсар, а Никола Мейцов от Тамплиер спечели бронзовото отличие. При момичетата Габриела Георгиева от Маркели спечели сребърен медал, а Николета Добрева от Железник се класира на трето място.

Във финалните осмици влязоха Жаклин Македонова от Корсар (5 място, момичета до 13 години), Борис Чапкънов от Несебър (6 място, момчета до 11 години), Емили Лазарова от Железник (7 място, момичета до 11 години), Никола Миланов от Корсар (8 място, момчета до 13 години), а момчетата до 13 години на Тамплиер се класираха на шесто място отборно.

Поздравяваме всички треньори, състезатели и родители за отличното представяне и пожелаваме на всички още много успехи на пътеките!