От 31 януари до 2 февруари се проведе държавното първенство по фехтовка за деца до 13г., 15г. и кадети и кадетки (до 17г.). Нашите състезатели се представиха изключително успешно, завоюваха общо 7 титли и 20 Медала на оръжията сабя и рапира.
Честито!
Класиране:
Сабя момичета до 13г.
- 1.място Елица Станимирова – Свечников
- 3.място Александра Дженева – Олимпик
С добра игра се отличиха и другите представителки на ФАЕ в състезанието:
- Мария Симеонова – Корсар
- Йоана Митева – Маркели
- Антония Сарафова – Корсар
- Силвия Пантова – Виа Понтика
- Ана-Матея Хайдер – Корсар
- Марина Апостолова – Несебър
- Александра Кръстева – Тамплиер
Сабя момчета до 13г.:
- 1.място Христо Ефимов – Свечников
- 3.място Димитър Райкин – Свечников
С добра игра се отличиха:
- Тодор Стойчев – Свечников
- Петър Иванов –Корсар
- Георги Аладжов – Корсар
- Никола Тодоров – Тамплиер
- Георги Апостолов – Корсар
- Михаил Лалов – Свечников
Сабя момичета до 15г.
- 1.място Теодора Вутова – Свечников
- 2.място Симона Недялкова – Свечников
- 3.място Йоана Илиева – Олимпик
Други наши представителки в надпреварата бяха:
- Йоана Ефимова – Олимпик
- Елица Станимирова – Свечников
- Катрин-Мария Живкова – Свечников
- Цветелина Костадинова – Корсар
- Мария Симеонова – Корсар
- Анна-Матея Хайдер – Корсар
- Александра Кръстева – Тамплиер
- Таня Недялкова – Диневи Фехтовка
Сабя кадетки (до 17г.)
- 1.място Теодора Вутова – Свечников
- 2.място Сара Хаджийска – Олимпик
- 3.място Йоана Илиева – Олимпик
- 5.място Йоанна Ефимова
Други участници на ФАЕ:
- Катрин-Мария Живкова
Сабя Кадети (до 17г.)
- 2.място Георги Георгиев – Свечников
- 5.място Стефан Стефанов – Свечников
Други участници на ФАЕ:
- Христо Ефимов – Свечников
Рапира момичета до 13г.
- 1.място Радостина Костова – Олимпик
- 5.място Калина Михайлова-Олимпик
Други участници на ФАЕ:
- Росица Цекова – Волов
- Анет Маринова – Волов
Рапира Момчета до 13г.
- 2.място Емануил Попов – Олимпик
- 3.място Иван Славчев – Волов
Други участници на ФАЕ:
- Вилиян Георгиев – Олимпик
- Теодор Алексиев – Олимпик
- Джан Станев – Волов
Рапира момчета до 15г.
- 1.място Вичко Николов – Волов
- 3.място Иван Славчев – Волов
Други участници на ФАЕ:
- Емануил Попов – Олимпик
- Вилиян Георгиев – Олимпик
- Васил Василев – Олимпик
Рапира Кадети (до 17г.)
- 2.място Мирослав Иванов – Волов
- 3.място Георги Иванов – Волов
Други участници на ФАЕ:
- Иван Славчев – Волов
- Вичко Николов – Волов
Рапира Кадетки (до 17г.)
- 1.място Паола Пенчева
- 3.място Радостина Костова
Други участници на ФАЕ:
- Христина Христова – Волов
- Тея Стилиянова – Волов
- Мартина Йорданова – Олимпик
- Надя Димитрова – Волов
- Симона Димитрова – Волов
- Симона Василева – Волов