държавно първенство сабя шпага отборно

Завърши държавното първенство на сабя и шпага мъже и жени

Държавното първенство на сабя за мъже и жени завърши днес в Пловдив с излъчването на отборните шампиони. На сабя мъже, в конкуренцията на още 10 отбора, златните медали спечелиха състезателите на първия отбор на Свечников, възпитаници на фехтовална академия „Васил Етрополски“ Димитър Лазов, Калоян Пешев, Симеон Далеков и Тодор Стойчев. На второ място се класира вторият тим на Свечников (Радослав Воденов, Станимир Пелов, Никола Меицов, Ивайло Александров), а на трето място завърши третият отбор на Свечников (Валентин Воденов, Михаил Хаджилазов, Димитър Райкин и Виктор Филев).

На сабя жени за първото място спориха 7 отбора, а шампионки станаха сабльорките на втория отбор на Свечников, възпитанички на фехтовална академия „Васил Етрополски“, Моника Николова, Кристина Миланова и Олга Храмова. Сребърните медали спечели първият отбор на Свечников в състав София-Александра Медарска, Натали Мишинева и Йоана Илиева. На трето място завърши третият тим на Свечников (Карина Карачорова, Ая Аройо, Калина Атанасова, Емма Нейкова).

Повод за гордост е, че и в индивидуалната, и в отборната надпревара на сабя, почетната стълбичка беше запазена за възпитаниците на фехтовална академия „Васил Етрополски“. Адмирации за добрата работа на всички треньори и състезатели на академията!

На шпага мъже държавни шампиони стана отборът на НСА в състав Светлозар Искров, Деян Добрев, Рахим Рашайда и Йордан Гълъбов. На второ място е отборът на Черно море – Варна (Виктор Тодоров, Илия Чакъров, Радослав Стойчев, Александър Костадинов), а трети е Роял Глори (Петър Тошков, Кирил Маринов, Стефан Зафиров).

На шпага жени купата спечели Пентатлон (Цветелина Тодорова, Петя Петкова, Кристина Денина и Михаела Стефанова). На второ място е София (Камена Цанева, Александра Сучкова, Виктория Велиславова и Боряна Митова), а трети е Черно море – Варна (Сияна Стоянова, Моника Недева и Владислава Савченко).