Бургас къп 2024

Вчера и днес в Бургас бяха излъчени шампионите на сабя до 12 и до 14 години в международния турнир Burgas Cup. В надпреварата се включиха състезатели, бъдещи звезди на фехтовката , от Турция, Румъния, Унгария и България, като турнирът при 14-годишните е валиден за Европейската купа.

Във възрастова група до 12 години при момчетата на пътеките излязоха 25 състезатели от 14 клуба. Златния медал спечели Борис Гавраилов от Ахил (България), среброто извоюва Али Сендургут от Парат Рипост (Турция), а третото място си поделиха Борис Шутов от Ахил (България) и Узай Кутлу от Истанбул (Турция).

При момичетата до 12 години в надпреварата се включиха 41 състезателки, като шампионка стана Ече Канли от Анокес (Турция). На второ място се класира Селин Туана Турхан от Зоне Фенсинг, (Турция), а бронзовите медали си поделиха Мая Ясар от ACI GSK (Турция) и Дидем Гюнер от Зоне Фенсинг (Турция).

При 14-годишните турнирът е валиден за Европейската купа, а в Бургас пристигнаха повече от 100 състезатели от над 20 клуба. При момчетата до 14 години шампион стана Бенче Ревез от GEAK (Унгария), на второ място се класира Селим Ертурк Байрам от Анокес С.К. (Турция), а бронза си разделиха Барлаз Байрам от Анкара ГСМ (Турция) и Стелица Петре от КСС Слобозия (Румъния).

При момичетата триумфира Ина Моканита от Стяуа Букурещ (Румъния), сребърния медал спечели Сабина Хогас от Стяуа Букурещ (Румъния), а на трето място са Нехир Байдил от Кастамону Ескрим (Турция) и Ече Канли от Анадолу Осчулук (Турция).

Утре надпреварата продължава с отборните надпревари на момчета и момичета до 14 години. Всички класирания и резултати можете да видите на https://engarde-service.com/tournament/zheleznik/bg24.

Класиране

Бургас Къп 2024

Момчета до 12 години

  1. Борис Гавраилов    Ахил, България
  2. Али Сендургут Парат Рипост, Турция
  3. Борис Шутов   Ахил, България

3 Узай Кутлу   Истанбул, Турция

5 Петре Стелица    CSS, Румъния

6 Ризгар Аяз   Балестра, Турция

7 Дамян Миерзвински  Пловдив БГ, България

8 Ничита Томас     CSM IASI, Румъния

Момичета до 12 години

1 Ече Канли    Анокес, Турция

2 Селин Туана Турхан  Зоне Фенсинг, Турция

3 Мая Ясар     ACI GSK, Турция

3 Дидем Гюнер      Зоне Фенсинг, Турция

5 Сузан Салман     Анкара Ферди, Турция

6 Марина Василева      Тамплиер, България

7 София Делчева   Ахил, България

8 Оя Сарачер  ACI GSK, Турция

Момчета до 14 години

1 Бенче Ревез GEAK, Унгария

2 Селим Ертурк Байрам      Анокес С.К., Турция

3 Барлаз Байрам   Анкара ГСМ, Турция

3 Стелица Петре    КСС Слобозия, Румъния

5 Здравко Попилиев     ЦСКА, България

6 Стефан Томас     КСМ Язи, Румъния

7 Ивайло Андонов България

8 Дамян Неагу КСС Слобозия, Румъния

Момичета до 14 години

1 Ина Моканита     Стяуа Букурещ, Румъния

2 Сабина Хогас      Стяуа Букурещ, Румъния

3 Нехир Байдил     Кастамону Ескрим, Турция

3 Ече Канли    Анадолу Осчулук, Турция

5 Бетул Исил Елусту    Анокес, Турция

6 Дерин Елиф Йълдъръм    Анкара Зоне, Турция

7 Салман Дефне    Анкара Ферди, Турция

8 София Цонева    България