10-те най-добри фехтувачи на ФА „В. Етрополски“ 2016

pancho

По традиция и тази година на специална церемония бяха отличени 10-те най-добри фехтувачи за 2016 на ФА „В. Етрополски“.

Изминалата 2016 година бе белязана от няколко големи успеха, както за академията, така и за българската фехтовка, а именно:  класирането и участието на Олимпийските игри в Рио на Панчо Пасков и невероятната му победа над световния номер едно – Алексей Якименко; Безапелационната победа в Купа България на Любослав Бурнев; Балканската и Вицебалканската титла при мъжете на Панчо Пасков и Любослав Бурнев; спечелените кръгове от Европейската купа за кадети от Йоана Илиева в София и Лондон, като това я изкачи до върха в ранглистата на Европейската конфедерация. Не може да пропуснем и успехите на Димитър Райкин , който спечели Европейската купа по фехтовка за деца до 14г. и Стефан Нанкински – второ място в крайното класиране в същата надпревара; Отборното класиране -7 място в Светвната Купа „Аспарухов Меч“ за младежи на Георги Георгиев.

През 2016 ФА „В.Етрополски“ бе главен организатор на домакинства на регионални състезания в София, Стара Загора, Бургас, Слънчев Бряг, Несебър, Свети Влас и национални турнири. Екипът на ФАЕ организира и три европейски купи по фехтовка за деца до 17г и до 14.г ( „Сабята на Етрополски“, „Купа Бургас), които се радват на изключително голяма международна подкрепа и участие.

На церемонията със сребърния почетен знак на ФА „В. Етрополски“ бяха отличени членовете на съвета Никола Стойнов и Пламен Константинов.