детска фехтовална лига турнир

Ясни са шампионите от фехтовален турнир „Млади шампиони“ в София

В неделя станаха ясни шампионите във фехтовалния турнир „Млади шампиони“ София, част от веригата състезания за деца, организирана от фехтовална академия „Васил Етрополски“ и ЦСКА. Детската фехтовална лига обединява клубовете на академията от цялата страна и ЦСКА, а в София участие взеха сабльори от София, Стара Загора и от ЦСКА.

При момчетата до 11 години шампион стана Б. Иванов, сребърния медал извоюва Е. Янев, а на трето място са Д. Андреев и Й. Стоев. При момичетата до 11 години златния медал спечели Е. Александрова, на второ място завърши М.Василева, а бронзовите медали си разделиха Н. Каменов и А. Манева.

При момчетата до 15 години първи е Н. Бонев, на второ място завърши И. Андонов, а на трето са Т. Бонев и Ал. Бонев. При момичетата до 15 години шампионка е Г. Стойчева, със сребърен медал се окичи Р. Христова, а трети са Р. Саманджиева и А. Димитрова.

В надпреварата участваха 35 фехтовачи, които показаха борбеност, отлични умения на фехтовалните пътеки и спортсменски дух. Призьорите получиха медалите си от директора на фехтовална академия „Васил Етрополски“ Запрян Ванчев, а всички си тръгнаха с грамоти за участие в Детската фехтовална лига.