държавно първенство шпага сабя

Ясни са шампионите от втория ден на държавното първенство на сабя и шпага

Днес станаха ясни шампионите от втория ден на държавното първенство на сабя и шпага. В турнира на шпага за момчета до 13 години се включиха 39 фехтовачи, като шампион стана Даниел Куртаков от Пентатлон. Втори се класира Християн Василев от Пентатлон, а на трето място завършиха Кристиян Великов от Одесос и Матей Йорданов от София. При момичетата до 13 години в конкуренцията на 32 състезателки златния медал спечели Владислава Савченко от Черно море 69, среброто взе Радостина Куртакова от Пентатлон, а бронза си поделиха Виктория Кузева от Пентатлон и Лили Недкова от София.

В отборната надпревара на шпага във възрастова група до 15 години при момчетата на пътеките излязоха 11 тима, а държавни шампиони стана отборът на Пазарджик в състав Йоан-Асен Бакърджиев, Томас Григоров, Георги Илиев и Калоян Тосков. Сребърния медал спечели Пентатлон (Християн Василев, Габриел Петров, Теодор Петров), а бронза отиде за тима на София (Ясен Даков, Явор Денчев, Матей Йорданов). При момичетата триумфира отборът на Черно море 69 (Моника Недева, Анжелика Миндова, Владислава Савченко), на второ място се класира НСА (Ема Гълъбова, Елица Куртева, Неда Петкова, Еница Рачева), а на трето – Пентатлон (Цветелина Валентинова, Виктория Велкова, Елена Денина, Никол Чипилова).

В турнира на сабя във възрастова група до 13 години при момчетата участваха 33 фехтовачи. Шампион стана Ивайло Андонов от Олимпик. На второ място завърши Деян Господинов от Младост, а третото място си разделиха Борис Илиев от Преторианец и Борис Чапкънов от Корсар. При момичетата до 13 години от42 състезателки най-добра беше Ралица Гаджева от Младост. Втора е Теодора Янкова от Пловдив БГ, а на трето място са Ева Атанасова от ЦСКА и Инес Шопова от Пловдив БГ.

В отборната надпревара на сабя за момчета до 15 години златния медал спечели тимът на Корсар (Веселин Вълев, Никола Миланов, Димитър Тончев, Борис Чапкънов), на второ място е Тамплиер (Преслав Андреев, Никита Бонев, Тома Бонев, Георги Нанчев), а на трето – Младост (Даниел Александров, Константин Атанасов, Тодор Стефанов, Максим Радев). При момичетата до 15 години отборно шампионки са състезателките на Младост Ралица Гаджева, Десислава Генкова, Марина Апостолова и Диана Нейчева. Сребърните медали спечели отборът на ЦСКА (Ива Власева, Мая Антонова, Ева Атанасова, Ралица Христова), а бронза взе Маркели (Мария Джалъзова, Габриела Георгиева, Доротея Апостолова, Мелек Мехмед).

Утре държавното първенство продължава с боевете на сабя: момичета и момчета до 13 години отборно, кадети и кадетки, и на шпага: момичета и момчета до 13 години отборно, кадети и кадетки. Всички класирания и резултати можете да видите на https://engarde-service.com/siteTemplate.php?lang=en&large=E&page=accueil.php.