купа Свечников купа България сабя

Ясни са първите шампиони от фехтовалния турнир за купа Свечников

Днес в София станаха ясни първите шампиони във фехтовалния турнир за купа Свечников, който е втори кръг от купа България. Първи на пътеките в София излязоха мъжете до 11 години. В конкуренцията на още 19 сабльори златния медал извоюва Антонио Маноилов от Несебър. Сребърния медал спечели Ивайло Андонов от Олимпик, а бронза разделиха Стас Пенчев от Преторианец и Борис Чапкънов от Несебър.

При жените до 11 години в надпреварата се включиха 14 фехтовачки от седем клуба. Шампионка стана Ралица Гаджева от Младост. Втора се класира Теодора Янкова от Пловдив БГ, а на трето място завършиха Лили Ван от Тракия и Инес Шопова от Пловдив БГ.

В най-многобройната възрастова група – мъже до 15 години – се включиха 37 състезатели. Шампион стана Симеон Далеков от Олимпик, сребърен медал извоюва Никола Господинов от Младост, а бронза разделиха Кристиян Бойков от Русе и Димитър Лазов от Тамплиер.

При жените до 15 години триумфира Калина Атанасова от Свечников. Втора завърши Натали Мишинева от Свечников, а на трето място се класираха Мариела Георгиева от Тракия и Наталия Спасова от Свечников.

Утре състезанието продължава с боевете на мъжете и жените до 13 години, а участниците и резултатите в реално време можете да следите на https://engarde-service.com/siteTemplate.php?lang=en&Organisme=zheleznik&Event=svechnikov&page=competitions.php.