открито градско първенство по фехтовка за купа София

Мия Антова, Христина Ковачева и Алекс Иванов са победителите за купа София до 12 и до 15 години

Мия Антова, Христина Ковачева и Алекс Иванов са победителите в откритото градско първенство по фехтовка за купа София за момчета и момичета до 12 и до 15 години. Състезанието в зала „Васил Етрополски“ събра повече от 30 фехтовачи от столичните клубове, които показаха много добри умения с оръжията и завиден хъс за победа. Надпреварата беше осъществена с подкрепата на Столична община и фондация „София – европейска столица на спорта“. Наградите връчиха директорът на фехтовална академия „Васил Етрополски“ Запрян Ванчев и най-успешната ни сабльорка, европейската шампионка за девойки за 2020 г. Йоана Илиева. Съдии на боевете бяха националните състезателки Йоана Илиева, Ана Михайлова, Габриела Захаринова и Олга Храмова, които вдъхновиха младите фехтовачи и фехтовачки за смела и непримирима игра.

Във възрастова група до 15 години златния медал извоюва Мия Антова, сребърния медал спечели Преслав Андреев, а бронза си разделиха Никита Бонев и Алекс Бонев.

При момичетата до 12 години на първо място се класира Христина Ковачева, втора завърши Вая Терзиян, а на трето място се наредиха Милана Монева и Ния Камбурова.

При момчетата до 12 години златото спечели Алекс Иванов, на второ място се класира Мартин Антонов, а бронза си поделиха Ивайло Стоев и Борис Иванов.