Купата „Лекарски“ във витрината на Академията.

Васил Етрополски лично защити честта на Академията на гран при „Аспарухов меч“. На елитното състезание Етрополски беше отличен с купата „Асен Лекарски“, която по традиция се връчва на най-добре представилият се български състезател.

В първия ден от международния турнир по сабя мъже „Аспарухов меч” световният шампион от 1983 г. Васил Етрополски отстъпи с 14:15 туша в оспорван двубой за влизане в първите 64 срещу Михай Бела (Рум). Така в крайното класиране Етрополски остана 77-и, а веднага след него се нареди друг българин – Добрин Гьонов.

Италианският сабльор Алдо Монтано стана победител в 43-тия традиционен турнир по фехтовка на сабя „Аспарухов меч“.
На финала Алдо Монтано победи руския сабльор Николай Ковальов с 15:13 туша. Във финалния двубой Монтано получи и жълт картон за пререкания със съдиите и оспорване на туш. След почетните гости в палата номер 11 на Международния панаир в Пловдив бяха министърът на спорта Свилен Нейков и пловдивският кмет Славчо Атанасов..