Унгария Европейска купа за кадетки сабя

Калина Атанасова спечели сребърен медал в турнира за Европейската купа в Гьодьоло

Калина Атанасова спечели сребърен медал от изключително силния турнир на сабя за кадети и кадетки в Гьодьоло, Унгария. Това беше първото състезание на сабльорите и сабльорките за сезона и българката записа най-доброто ни класиране в най-престижната надпревара на сабльорите на Стария континент. Тя зае второ място от 139 фехтовачки и стартира сезона отлично. Калина излезе от групите с пет победи и една загуба, а в елиминациите победи Андреа Сербанойу от Румъния с 15:9, Доротия Чонка от Италия с 15:11 и Доротия Сцанисцло от Италия с 15:4. Във полуфинала българката надделя над Амалия Стан от Румъния с 15:11. Във финала Калина се изправи срещу Ченге Коня от Италия, но отстъпи с 8:15 и взе сребърния медал.

Емма Нейкова и Михаела Николова също се представиха много добре и завършиха сред първите 32 в индивидуалната надпревара. Емма и Калина (с треньор Ивайло Воденов), и Михаела (с треньор Едуард Зуев) са възпитанички на фехтовална академия „Васил Етрополски“ и заеха шесто място в отборното класиране. Те загубиха с 44:45 от Украйна, спечелила шампионската титла. Така още в първото международно състезание за сезона сабльорките ни показаха, че отборът ни има потенциал и може да очакваме призови места и много победи.