Световна купа сабя жени Тунис

Йоана Илиева завърши 16-та за Световната купа в Тунис

Най-добрата българска фехтовачка Йоана Илиева завърши на 16 място в турнира на сабя за Световната купа в Хамамет (Тунис). Вчера възпитаничката на фехтовална академия „Васил Етрополски“ записа шест победи и се класира за основната схема днес. Олга Храмова също влезе във втория ден от състезанието след пет победи.

Днес Илиева излезе в първия си двубой срещу Норика Тамура от Япония и спечели с 15:11. В срещата за място сред най-добрите 16 българката, която преди турнира в Тунис беше N48 в ранглистата на Международната федерация по фехтовка, се наложи с 15:13 над Риза Такашима от Япония. В двубоя за място в топ 8 Илиева отстъпи на украинката Юлия Бакастова след изключително оспорван двубой и 15:14 в полза на съперничката. Така възпитаничката на националния треньор Ивайло Воденов се класира на 16 място и ще се изкачи в ранглистата на сабя жени.

Олга Храмова излезе за първия двубой от основната схема и за място сред най-добрите 32 срещу Теодора Гунтура от Гърция, но отстъпи с 12:15. Така сабльорката ни завърши на 59 място.

Утре състезанието продължава с отборната надпревара. В първия кръг от елиминациите българският тим в състав Калина Атанасова, Олга Храмова, Йоана Илиева и Емма Нейкова ще излезе срещу отбора на Египет. Всички класирания и резултати можете да следите на https://www.fencingtimelive.com/tableaus/scores/B783C544307A49EE97A8029973C68300/BD7A91A5FBA248A1BB4E66654F1562CB.