държавно първенство сабя шпага

Започна държавното първенство на сабя и шпага

Днес започна държавното първенство на сабя и шпага. Във възрастова група до 11 години на сабя при момчетата в надпреварата се включиха 21 състезатели. На първо място се класира Борис Шутов от Ахил, втори завърши Симеон Богданов от Младост, а бронзовите медали си поделиха Борис Гаврилов от Ахил и Матей Петров от Ахил.

При момичетата в конкуренцията на 17 състезателки шампионка стана София Цонева от Ахил, на второ място се класира Доминика Микова от Корсар, а трети са София Делчева от Ахил и Мартина Христова от Корсар.

Във възрастова група до 15 години на сабя в турнира се включиха 46 фехтовачи, като шампион стана Николай-Томас Георгиев от Пловдив БГ. Сребърния медал спечели Никола Меицов от Тамплиер, а на трето място завършиха Константин Атанасов от Младост и Димитър Тончев от Корсар.

При жените до 15 години участваха 41 състезателки, като златния медал извоюва Ралица Гаджева от Младост. Среброто спечели Николета Добрева от Железник, а трети са Диана Нейчева от Младост и Моника Николова от Свечников.

На шпага във възрастова група до 11 години при момчетата първи се класира Борис Добрев от Роял Глори, втори е Симеон Серев от Пентатлон, а на трето място завършиха Валери Трипоноски от Роял Глори и Георги Чавдаров от НСА. При момичетата шампионка стана Радостина Куртакова от Пентатлон, сребърния медал спечели Ива Стоянова от Черно море Варна, а бронзовите медали си поделиха Карина Аргирова от София и Лора Сучкова от София.
При мъжете до 15 години на пътеките излязоха 57 фехтовачи, като първото място извоюва Теодор Петров от Пентатлон. Втори завърши Валентин Табаков от Черно море 69, а на трето място се класираха Симеон Генов от Роял Глори и Георги Пенчев от Левски. При жените до 15 години на шпага измежду 39 състезателки най-добра беше Моника Недева от Черно море 69. Сребърния медал спечели Еница Рачева от НСА, а бронза си поделиха Неда Петкова от НСА и Владислава Савченко от Черно море 69.

Утре състезанието продължава с боевете на момичета и момчета до 13 години на сабя, момичета отборно и момчета отборно до 15 години на сабя, момичета и момчета до 13 години на шпага и момичета отборно и момчета отборно до 15 години на шпага. Всички класирания и резултати можете да видите на https://engarde-service.com/siteTemplate.php?lang=en&large=E&page=accueil.php.