Държавно първенство Финали – момчета и момичета до 11г. и 13г.

[monoslideshow id=81]

В София на 21 и 22 февруари се проведе държавното първеноство по фехтовка за момчета и момичета до 11г. и до 13г. Деца на всички оръжия от всички фехтовални центрове в страната се включиха в битките за определяне на държавните шампиони. Фехтовалните битки преминаха при голям интерес и предложиха много емоции.

Състезателите на фехтовален клуб „Железник” продължават с доброто си представяне през сезона. Сребърен и бронзов медал спечелиха Жулиан Колев (момчета сабя до 11г.) и Пламена Атанасова (момичета сабя до 13г.)

Бургаските корсари записаха отлично представяне в държавния. За първи път в своята кратка история „Корсар“ стана носител на отборната титла. Първият отбор момичета, в състав Аня Кирова, Михаела Николова и Естел Янкова, стигна до финал, където се наложи над силния отбор на „Пловдив БГ“. Отборът на момчета, съставен от Георги Аладжов, Георги Златаров, Александър Янев и Борис Симеонов, поднесоха голямата изненада на турнира. Въпреки незавидната стартова позиция и по-малкия опит, те с много хъс, желание и себераздаване успяха да се преборят за бронзовите медали.

Традиционно силно се представиха и състезателите на „Свечников”, „Тамплиер”, „Ангард” и „Олимпик”. Ивайло Герасимов (сабя момчета до 11г.), Дария Анастасова (сабя момичета до 13г.) и Димитър Райкин (сабя момчета до 13г.), всички от „Свечников” спечелиха златните отличия във възрастовите си групи. Отборът на Свечников стана шампион на България за 2015 г. в състав Иво Герасимов, Валентин Воденов, Тодор Стойчев и Димитър Райкин