Европейско първенство за младежи и девойки сабя отборно

Българските сабльори се класираха шести отборно на европейското първенство

Младежкият ни национален отбор на сабя се класира шести на европейското първенство по фехтовка за младежи и девойки в Талин. Ивайло Александров, Виктор Филев, Тодор Стойчев и Георги Златаров влязоха в топ 8 в конкуренцията на 17 отбора, като оставиха след себе си фехтовални сили като Великобритания, Германия, Турция и Украйна. Сабльорите ни играха много силно и след впечатляващите си класирания през последните месеци отново доказаха, че вече са част от световния фехтовален елит.

Отборът ни започнаха състезанието от втори кръг, като се изправи срещу Белгия, записа категорична победа с 45:27 и си гарантира място сред най-добрите 8. В срещата за място на полуфиналите Александров, Филев, Стойчев и Златаров отстъпиха пред Румъния с 32:45. В двубоите за разпределение на местата от 5 до 8 фехтовачите ни победиха Турция с 45:41, след това отстъпиха пред Франция с 33:45 и завършиха турнира на шесто място.