Любослав Бурнев носител на Европейската купа по фехтовка(сабя) за кадети 2010/2011г.

Любослав Бурнев извоюва Европейска купа за кадети за 2010/2011
Любослав Бурнев в бой за Европейска купа, Клагенфурт (Австрия) 2011

Невероятен успех за възродената българска фехтовка извоюва възпитаникът на Фехтовална академия Етрополски и състезател на ФК „Свечников“ Любослав Бурнев. На завършилата надпревара на сабя от Европейско първенство за кадети в Австрия, нашият състезател остана дванайсети, като отстъпи в директен спор за място във финалната осмица на новия европейски шампион Александър Трушаков (Русия). Това място сред най-добрите на континента позволи на нашето момче да оглави крайното класиране и да завоюва Европейската купа за кадети.

Носителят на Европейската купа за кадети (сабя), Любослав Бурнев
Носителят на европейската купа за кадети, Любослав Бурнев

Честит успех, Любо!

Честит успех и на човека,
извел го до този връх – Ивайло Воденов!

Честит успех на всички приятели нафехтовката!

Купата на Европа беше подплатена и от призовото пето място в крайното класиране на другият ни отличен състезател Панчо Пасков, който направи много силен сезон и до последното състезание беше сред претендентите за първото място. Честито и на него!

Благодарим ви, момчета, за прекрасните преживявания!

Тази новина беше официално потвърдена от Европейската конфедерация по фехтовка (EFC). Подробна информация за всички ранглисти, може да се намери на официалния им сайт.